odpływy liniowe

Odwodnienie liniowe zewnętrzne to element szerokorozumianej instalacji hydraulicznej, którego zadaniem jest grawitacyjny odbiór wody i doprowadzenie jej do studzienki kanalizacyjnej. Odwodnienie liniowe stanowi naturalne rozwinięcie odpływu punktowego. W celu zapewnienia trwałości oraz prawidłowego działania opływy liniowe w drogach utwardzonych często wypełnia się specjalnymi korytkami odpływowymi, które często nazywa się odpływami liniowymi zewnętrznymi.

Odpływ liniowy – oferowane rozwiązania

Odpływy liniowe dostępne są w wariantach z płaskim dnem oraz ze spadkiem. Integralnym elementem korytek składających się na odwodnienie liniowe zewnętrzne są ruszty, które mogą być wykonane ze stali nierdzewnej, stali ocynkowanej, z polimerobetonu, żeliwa i PVC  oraz różnie montowane do korytek. Odpływy różnią się także odpornością na obciążenia, co należy uwzględnić przed wyborem systemu do instalacji na podjeździe oraz w innych miejscach działki.

Warszawa i okolice – profesjonalnie ułożone odwodnienie liniowe

Nasza firma od lat zajmuje się profesjonalnym układaniem instalacji odwadniających. Ciągi odwodnieniowe układamy w ramach realizowanych prac brukarskich. W zależności do Państwa potrzeb możemy wykonać odpływ liniowy na podjeździe do garażu lub kompletne odwodnienie liniowe parkingu przed obiektem handlowo-usługowym. Naszą siedzibą są Marki pod Warszawą, ale usługi brukarskie z montażem odwodnienia realizujemy na terenie całego miasta Warszawa oraz w okolicy. Klientów zainteresowanych dostępnymi rozwiązaniami w zakresie elementów instalacji odwodnienia zapraszamy do kontaktu.