sprzedaż kostki brukowej marki || Phumark

Masz pytania?

+48 609 674 777

Jeżeli zastanawiasz się nad budową studni na swojej posesji, kręgi betonowe będą dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem. Za ich zastosowaniem przemawia nie tylko cena oraz niskie koszty montażu, ale również wytrzymałość i odporność na warunki atmosferyczne. Kręgi betonowe wykonane są z trwałych materiałów i posiadają szeroki zakres zastosowania, dzięki czemu są chętnie wykorzystywane w budownictwie.

kręgi betonowe WarszawaKręgi betonowe to rury o różnorodnej średnicy, których rozmiar dobiera się w zależności od ich przeznaczenia. Również ich metoda wykonania ma znaczenie oraz załączenie dodatkowych elementów, takich jak uszczelki, pierścienie obciążające czy stopnie włazowe. Kierując się doświadczeniem i znajomością branży, jesteśmy w stanie dobrać odpowiedni rodzaj oraz wymiary kręgów, dostosowując je do pełnionej funkcji.

Kręgi betonowe stosuje się do budowy:

Ceny oferowanych przez nas kręgów betonowych są konkurencyjne na rynku, jednak nie wpływa to na ich jakość wykonania. Dysponujemy własną flotą transportową z wykorzystaniem samochodu HDS, dzięki czemu bezpiecznie dowieziemy gotowe kręgi betonowe na teren budowy. Ponadto zajmujemy się również ich profesjonalnym montażem na życzenie klienta. Do każdego zlecenia podchodzimy z pełnym zaangażowaniem, precyzją i zachowaniem najwyższych standardów obsługi.

Dlaczego warto wybrać naszą firmę?

Nasza firma oferuje kompleksowe usługi związane ze sprzedażą i montażem kręgów betonowych u klientów indywidualnych i instytucjonalnych. Swoją działalnością obejmujemy Marki oraz miasto Warszawa i okolice. Posiadamy niezbędny sprzęt oraz zespół wykwalifikowanych fachowców, którzy po uprzednich konsultacjach dobiorą odpowiedni rozmiar i doradzą na każdym etapie współpracy.

Naszym klientom zapewniamy szybki czas realizacji zlecenia oraz najwyższej jakości kręgi betonowe. Zapraszamy do zapoznania z pozostałą ofertą, na którą składają się także bloczki ogrodzeniowe, pustaki i kostka brukowa. W razie pytań zachęcamy do kontaktu.

Kręgi betonowe to szerokie rury betonowe o różnej grubości i wymiarach, w zależności od tego, do czego mają być zastosowane. Beton jest surowcem bardzo chętnie wykorzystywanym jako materiał budowlany z powodu swoich właściwości i stosunkowo niskiej ceny. Kręgi wykonane z betonu charakteryzują się wyjątkową wytrzymałością, są też niewrażliwe na uszkodzenia mechaniczne i zmienne warunki pogodowe, działanie niskich i wysokich temperatur.

Kręgi betonowe – czym są?

Gotowe elementy konstrukcyjne wykonane z betonu, do których należą kręgi betonowe, mają duży wpływ na przebieg prac budowlanych. Stosowane są zazwyczaj do wykonywania konstrukcji wodnych i kanalizacyjnych.

Oferujemy gotowe produkty, cennik kręgów betonowych jest konkurencyjny na rynku, ale jednocześnie gwarantujemy pewność, że w żaden sposób nie wpływa to na jakość i poziom wykonania. Kręgi betonowe mogą być także zaopatrzone w pokrywy, dzięki którym można je zabezpieczyć. Kręgi betonowe mogą występować w wielu charakterystycznych wymiarach, ze względu na główne cechy konstrukcyjne można je podzielić na:

 – kręgi betonowe z felcem, czyli specjalnie wykonaną wypustką służąca do połączenia ze sobą kilku modeli przy pomocy uszczelki albo zaprawy cementowej,

 – kręgi betonowe z zabudowanym dnem, tego typu krąg betonowy wykorzystywany jest jako najniższa część jakiejś większej konstrukcji, osłaniają dno studzienki od środowiska,

 – kręgi posiadające wmurowane stopnie wykonane z żeliwa, które umożliwiają bezpieczne zejście na dół studzienki w celu zbadania stanu technicznego instalacji lub przeprowadzenia naprawy. Zejść na dno wykonanych w ten sposób różnego rodzaju zbiorników, może jedynie wykwalifikowany i posiadający specjalne uprawnienia personel.

Zastosowania kręgów betonowych

Montaż kręgów betonowych stosowany jest zazwyczaj w dwóch dziedzinach, telekomunikacyjnej i wodociągowej. Zazwyczaj betonowy krąg studzienny jest wykorzystywany do montażu zbiorników z przeznaczeniem gromadzenia np. wody deszczowej, użytkowej czy kompostu. Kręgi są elementami składającymi się na studnie betonowe, budowane w różnych gospodarstwach, w których nie ma możliwości podłączenia się do sieci kanalizacyjnej. W takiej sytuacji z betonowego kręgu studziennego tworzone są studnie dające możliwość zaopatrzenia kompleksu rolnego w wodę wydobywaną z warstw podziemnych.

Na końcowy efekt produkcji kręgów betonowych składa się klasa betonu, metoda produkcji, a także rodzaj zastosowanego zbrojenia. Jeśli kręgi betonowe mają służyć do podziemnych studni kanalizacyjnych albo jako ujęcia wody dodatkowo wykonujemy pokrywy betonowe. Kręgi betonowe do studzienki wykorzystywane są razem z pierścieniami obciążającymi, wykonanymi także z betonu, ich zadaniem jest zabezpieczenie studzienki i jej ochrona przed dużymi ciężarami. W zależności od rodzaju zastosowania i konkretnego przeznaczenia używane są zwykłe kręgi betonowe wykonane bez uzbrojenia lub kręgi betonowe uzbrojone, czyli żelbetowe. Pokrywy służące do zabezpieczania studni wykonanych z kręgów betonowych powinny posiadać zbrojenie.

Zastosowanie kręgów betonowych do budowy szamb, studzienek wodomierzowych i kanalizacyjnych wymusza projektowanie specjalnych konstrukcji. Nie są one już wyłącznie kręgami z płaskim wykończeniem, wykonujemy specjalne zamki i uszczelki zapewniające całkowitą szczelność wykonanych w ten sposób zbiorników.

Jak wykonać własną studnię z kręgów betonowych?

Po uzyskaniu wszystkich pozwoleń budowę studni z kręgów betonowych trzeba rozpocząć od wytyczenia miejsca. W tym celu najlepiej skontaktować się ze specjalną firmą studniarską, która określi, gdzie można studnię wybudować. Studnie betonowe zaczyna się budować od dokonania podkopu na wysokość jednego kręgu betonowego. Następne montaż kręgów betonowych polega nastopniowym podkopywaniu tego kręgu, a na nim stawiane są następne. Jest to bardzo pracochłonna metoda zajmująca dużo czasy, wykonywane w ten sposób studnie mogą mieć nawet 20 metrów głębokości. 

Przed nałożeniem pierwszego kręgu, trzeba pamiętać, aby dno było jak najbardziej równe, ponieważ przekłada się to na usytuowanie kręgów względem siebie. Na dno można położyć perforowana siatkę albo wyłożyć je dużą ilością piasku. Wybór betonowego kręgu studziennego zaopatrzonego w specjalny zamek, w który wkłada się uszczelkę, uniemożliwi dostawanie się różnych zanieczyszczeń z boku studni. Zamki te powinny być wodoszczelne, należy również pamiętać, aby po każdym nałożeniu kręgu betonowego dokładnie go oczyszczać, co umożliwi otrzymanie równej i szczelnej konstrukcji. Po wykorzystaniu wszystkich kręgów betonowych studnię trzeba dokładnie obsypać piaskiem, który został wykopany. Ostatni betonowy krąg studzienny trzeba obsypać gliną, a wierzch zabezpieczyć betonową pokrywą.

W czasie kopania studni betonowych trzeba przestrzegać przepisów BHP i pamiętać, że zawsze na zewnątrz studni powinna się znajdować przynajmniej jedna osoba. W odległości 3 metrów od studni ne wolno pozostawiać żadnych ciężkich przedmiotów, aby przypadkiem nie wpadły do środka, zagrażając życiu pracowników.